Nově můžete vytvářet články s vlastními názory!

“Seznam hříšníků” a zákaz činnosti za porušení opatření. Přehledně všechna nová opatření

Vláda v pondělí schválila novelu, policisté by díky ní mohli získat přehled o tom, kdo opakovaně porušuje vládní nařízení proti šíření koronaviru. Ministerstvo vnitra o tom včera informovalo na Twitteru. Podle novely by také mohl hrozit v případě porušování vládních opatření podnikatelům a firmám i zákaz činnosti na jeden rok.

Ministr vnitra Jan Hamáček řekl, že novela krizového a přestupkového zákona má odstranit komplikace při vymáhání pravidel. „Nevytváří se žádný nový registr, jen se do něj dosud nezapisovaly přestupky proti krizovému zákonu,” sdělil.

Kromě evidence přestupků by měla novela zavést i povinnost informovat o výsledku správního řízení bez zbytečného odkladu ohlašovatele přestupku, tedy nejčastěji policii.

Přestupek je podle návrhu spáchán opakovaně v případě, kdy od předchozího pravomocného rozhodnutí u stejného přestupku do spáchání dalšího uplynulo méně než 12 měsíců.

Fyzickým osobám by nově mohla být za opakované porušení nařízení uložena pokuta až do výše 30 tisíc korun. Firmám a podnikatelům bude hrozit v případě opakovaného porušení opatření pokuta až čtyři miliony.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *